Wilk Elektronik, polski producent pamięci i właściciel marki Goodram Industrial, zapowiada wprowadzenie pierwszych przemysłowych modułów pamięci DDR5.

Zgodnie z roadmapą marki Goodram Industrial na lata 2022-2023, oficjalny program walidacji i dystrybucja pierwszej partii produktu rozpocznie się na początku IV. kwartału 2022 roku. Już teraz polski producent rozpoczął wewnętrzny program testowy i z powodzeniem wyprodukował moduły w technologii DDR5 UDIMM i SODIMM o wysokich częstotliwościach 4800 MHz. Nowe przemysłowe moduły pamięci Goodram Industrial DDR5 będą dostępne w dwóch pojemnościach: 16 GB i 32 GB oraz w dwóch formatach: UDIMM (288-pin) i SODIMM (262-pin).

„Moduły pamięci Goodram Industrial DDR5 będą przez nas produkowane ze starannie wyselekcjonowanych, przemysłowych kości pamięci dostarczanych przez światowych producentów układów scalonych tj. marki Hynix oraz Samsung.” – mówi Wiesław Wilk, prezes Wilk Elektronik.

Moduły pamięci Goodram Industrial DDR5 o szybkości transferu 4800 MT/s są o 50% szybsze w porównaniu do poprzedniej generacji pamięci. Lecz to nie wszystko, bo wraz z pojawieniem się na rynku nowych platform producent zapowiada niezwłoczne wprowadzenie do oferty modułów o transferze sięgającym aż 6400 MT/s. Moduły pamięci DDR5 zasilane są napięciem na poziomie 1,1 V, co w porównaniu do starszych generacji pamięci (i napięcia 1,2 V), pozwoli oszczędzić energię i obniżyć temperaturę pracy urządzeń wykorzystujących najnowsze moduły pamięci DRAM DDR5.  Łączne zużycie energii zostało zatem zredukowane aż o 15%. Kolejnym znaczącym ulepszeniem w modułach pamięci DDR5 jest technologia PMIC. Technologia PMIC (Power Management Integrated Circuit, czyli technologia zarządzania zasilaniem) przenosi zarządzanie energią z płyty głównej do modułu, co umożliwia lepszą regulację mocy, poprawia integralność sygnału oraz zmniejsza zakłócenia.
Każdy z modułów pamięci DDR5 posiada także dwukanałową architekturę DIMM, co oznacza, że ​​jest on podzielony na dwa zupełnie niezależne 32-bitowe adresowalne podkanały. Takie rozwiązanie zwiększa wydajność i zmniejsza opóźnienia w dostępie do danych dla kontrolera pamięci. Szerokość magistrali danych DDR5 wynosi nadal 64-bitów, jednak podzielenie jej na dwa osobne 32-bitowe adresowalne kanały poprawia ogólną wydajność produktu. Dodatkową technologią stosowaną w modułach pamięci Goodram Industrial DDR5 jest ODECC (On-Die Error Correction Code), który umożliwia korekcję błędów, zwiększając tym samym niezawodność samego modułu.

Moduły pamięci Goodram Industrial DDR5 są dedykowane do zastosowań przemysłowych, automatyki przemysłowej, rozwiązań motoryzacyjnych, automatyki domowej, IOT, AI czy superkomputerów.

Goodram Industrial zaprezentuje swoją ofertę podczas zbliżających się targów Embedded World
w Norymberdze (21-23.06.2022). Odwiedź stoisko 1-542 w hali 1 i dowiedz się więcej o ofercie.

O marce Goodram Industrial

GOODRAM Industrial to marka pamięci przemysłowych produkowanych przez polskiego producenta pamięci komputerowych i pamięci Flash Wilk Elektronik SA, którego fabryka znajduje się w Polsce.

Marka przemysłowa powstała z potrzeby tworzenia niezawodnych i trwałych produktów pamięci dla zaawansowanych technologii. Obejmuje ona serię kart pamięci, USB, SSD i modułów pamięci, wykorzystywanych w wewnętrznych i zewnętrznych zastosowaniach przemysłowych, często pracujących w ekstremalnych warunkach środowiskowych. Producent dostarcza klientom pamięci dostosowane do indywidualnych potrzeb, które są zgodne z oczekiwaniami i spełniają dane wymagania techniczne. Gotowe produkty idą w parze z serwisem i wsparciem technicznym dla partnerów biznesowych. Więcej na www.goodram-industrial.com.