Polski producent pamięci komputerowych, Wilk Elektronik SA, właściciel marki pamięci przemysłowych Goodram Industrial uzyskał certyfikat zgodności z normą ISO 14001 dla systemu zarządzania środowiskowego. Certyfikat ten został przyznany przez Quality Austria Polska na podstawie pozytywnego wyniku audytu Zintegrowanego Systemu Zarządzania, który uwzględniał normy ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015.

Wdrożenie systemu zarządzania środowiskowego ISO 14001 stanowi kolejny krok w realizacji strategii zrównoważonego rozwoju firmy. Wilk Elektronik jako odpowiedzialny producent pamięci komputerowych priorytetowo traktuje ochronę środowiska i minimalizację negatywnego wpływu swojej działalności na ekosystem otaczający firmę. Wdrożenie tego systemu jest wyrazem zaangażowania w ochronę środowiska i deklaracji działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Firma realizuje ten cel poprzez działania operacyjne oraz innowacje w swoich markach produktów. Przykładem jest wprowadzenie na rynek pamięci USB UME ECO FRIENDLY marki Goodram, których obudowa jest w 100% biodegradowalna, rozkładająca się w warunkach kompostowych. Ponadto, firma oferuje część swoich produktów Flash w opakowaniach wykonanych w 85% z recyklatów.

Prezes Wilk Elektronik SA, Wiesław Wilk, podkreśla znaczenie wdrożenia normy ISO 14001, jako potwierdzenia zobowiązania do ochrony środowiska i podjęcia konkretnych działań w kierunku zrównoważonego rozwoju. Dodaje, że certyfikat ISO 14001 stanowi ważny sygnał dla klientów i partnerów, którzy cenią proekologiczne podejście przedsiębiorstwa.

W ramach systemu zarządzania środowiskowego firma podejmuje szereg działań, takich jak poprawa efektywności energetycznej, redukcja zużycia plastiku i surowców, oraz ograniczenie emisji zanieczyszczeń. To się przekłada na mniej odpadów produkcyjnych, mądrzejsze wykorzystanie energii, oraz promowanie ekologicznej świadomości wśród pracowników, klientów i dostawców.

Warto również zaznaczyć, że Wilk Elektronik SA jest już objęty systemem Zarządzania Jakością ISO 9001 w zakresie produkcji i sprzedaży przemysłowych dysków SSD, modułów pamięci DRAM i pamięci Flash.