Polski producent pamięci, Wilk Elektronik, ogłasza rozszerzenie linii modułów pamięci DDR5 dla sektora przemysłowego. Prędkość 5600 MHz gwarantuje jeszcze wyższą wydajność aplikacji przemysłowych, zwiększając ich moc obliczeniową oraz stabilność całego układu.

Goodram Industrial, europejska marka pamięci komputerowych świętująca w tym roku swoje 10-lecie, specjalizuje się w produkcji i rozwoju modułów pamięci DRAM do sektora przemysłowego. Oferta marki obejmuje zarówno wczesne generacje pamięci przemysłowych – te, nadal stosowane są w starszych technologicznie aplikacjach przemysłowych, jak i najnowsze rozwiązania DDR5. Producent poinformował o uzupełnieniu oferty tych ostatnich o kolejne prędkości. Tym samym, do modułów o parametrach 4800 MHz bazujących na komponentach marki Samsung, dołączają rozwiązania o szybkości 5600 MHz, a producent poszerza portfolio komponentów bazowych o rozwiązania marki Hynix.

Moduły pamięci Goodram Industrial DDR5 o prędkości transferu 5600 MHz oferują aż 50% szybszy transfer danych w porównaniu do wcześniejszej generacji pamięci. Poza prędkością technologia DDR5 obsługuje moduły wyższej pojemności, co pozwala na instalację większej ilości pamięci RAM w pojedynczym systemie. To korzystne rozwiązanie w przypadku zastosowań, które wymagają dużej ilości pamięci, takich jak maszyny wirtualne czy bazy danych. Niezaprzeczalnym atutem nowej generacji pamięci przemysłowych jest energooszczędność zredukowana o 15% w stosunku do starszych technologicznie rozwiązań. Moduły DDR5  Goodram Industrial pracują przy napięciu 1,1 V, co pozwala na oszczędność energii i obniżenie temperatury pracy urządzeń. Niski pobór mocy przekłada się na niższe koszty operacyjne w przypadku dużych instalacji przemysłowych. Jest to szczególnie ważne w przypadku centrów danych i innych zastosowań wymagających dużej ilości pamięci RAM. Zastosowane w DDR5 technologie stanowią istotne innowacje mające niezaprzeczalny wpływ na podniesienie bezpieczeństwa i stabilności układu. Do najistotniejszych należy zaliczyć między innymi technologię PMIC (Power Management Integrated Circuit), która przenosi kontrolę zasilania z płyty głównej do modułu, co pozwala na lepsze zarządzanie energią i ogranicza zakłócenia. Dodatkowo moduły pamięci Goodram Industrial DDR5 wykorzystują technologię ODECC (On-Die Error Correction Code), która umożliwia korekcję błędów, co zwiększa niezawodność modułu.

W celu ułatwienia doboru właściwych komponentów do aplikacji przemysłowych zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki produktów.