Tak jak w pozostałych dziedzinach życia oraz technologii, miniaturyzacja nie ominęła rozwiązań serwerowych. Ciągle malejące komputery i komponenty oraz technologie mobilne generują zwiększony popyt rynkowy na pamięci formatu SODIMM. W ślad za zwiększonym zapotrzebowaniem na rozwiązania mobilne, polski producent pamięci komputerowych – Wilk Elektronik – informuje o poszerzeniu portfolio rozwiązań serwerowych marki Goodram Enterprise i wprowadza do oferty serwerowe moduły SODIMM DDR4.

Głównym wyróżnikiem modułów pamięci GOODRAM SODIMM DDR4 jest wykorzystanie technologii ECC (ang. Error Correction Code). Moduły pamięci bazujące na technologii ECC posiadają dodatkowy układ scalony na każdy rank modułu. Układ ten nie zwiększa pojemności całego modułu. Jego zadaniem jest weryfikacja danych przesyłanych między modułem pamięci, a kontrolerem pamięci w procesorze. W momencie odczytu dane weryfikowane są z przechowywaną dla nich sumą kontrolną. Jeżeli dane są zgodne z sumą kontrolną, zostają przesłane z powrotem do procesora. Jeżeli nie są zgodne, zostają skorygowane na podstawie sumy kontrolnej i przesłane do procesora. Technologia ECC znacząco zatem zwiększa stabilność oraz niezawodność modułów pamięci, co jest kluczowe podczas nieustannej pracy modułów w serwerach.

Moduły pamięci SODIMM DDR4 ECC GOODRAM dostępne są w pojemnościach od 4 GB do nawet 32 GB i cechują się prędkościami 2666 MHz, 2933 MHz oraz 3200 MHz. 

Każdy model urządzenia może mieć inną specyfikację, a dobór odpowiednich modułów pamięci ma bardzo duży wpływ na wydajność całego sprzętu – podkreśla Wiesław Wilk, Prezes Wilk Elektronik SA – co istotne zatem, jako producent oferujemy zarówno gotowe rozwiązania, jak również “szyjemy je na miarę” potrzeb naszych klientów.

Wilk Elektronik, europejski producent pamięci konsumenckich, serwerowych oraz przemysłowych marki Goodram, opiera przewagę konkurencyjną na lokalnym charakterze i możliwości współpracy z klientami, dla których zamówienia u gigantów technologicznych są nieosiągalne z uwagi na wielkość zamówienia bądź jego indywidualny charakter. Te właśnie cechy mają kluczowy wpływ na budowę pozycji rynkowej polskiej firmy. Wilk Elektronik SA od kilku lat z powodzeniem dostarcza specjalistyczne rozwiązania pamięci na europejski rynek przemysłowy oraz enterprise, a w roku 2023 stawia na rozwój i umocnienie swojej pozycji europejskiego producenta i dostawcy pamięci.