W maju oficjalnie ruszyła rozbudowa fabryki pamięci komputerowych marki GOODRAM, której właścicielem jest firma Wilk Elektronik SA. Rozbudowę, symbolicznym wbiciem łopaty zainicjował Prezes i właściciel firmy, Wiesław Wilk.

Prace związane z rozbudową firmy mają zająć dwa lata i podzielone będą na dwa etapy obejmujące rozbudowę i adaptację hal magazynu i produkcji oraz prace w zakresie rozbudowy części biurowej. Zakończenie poszczególnych etapów planowane jest odpowiednio na koniec roku 2022 oraz drugi kwartał 2023.

„Kiedy w 2003 roku uruchamialiśmy własną produkcję pamięci komputerowych, głównym produktem naszej marki były moduły pamięci DRAM a nasza firma zatrudniała kilkadziesiąt osób. Dziś nasz zespół tworzy ponad 190 wykwalifikowanych specjalistów pracujących w różnych obszarach firmy. Pamięci RAM, SSD i Flash GOODRAM sprzedajemy na ponad 40 rynków eksportowych. Oznacza to, że 70% sprzedaży stanowi eksport przy jednoczesnym stałym umacnianiu pozycji na rynku krajowym. Można zatem otwarcie powiedzieć, że przestaliśmy się mieścić w obecnym budynku zarówno pod względem kadrowym jak również operacyjnym” – mówi Wiesław Wilk, Prezes Wilk Elektronik.

Obecna powierzchnia firmy zatem, z obecnych 3000 mkw już wkrótce powiększy się o kolejne 1140 mkw w części magazynowo logistycznej i 1200 mkw w obszarze produkcji. Znacznej reorganizacji ulegnie również część biurowa.

Trwająca rozbudowa dotyczyć będzie nie tylko samego budynku, a całej infrastruktury, systemów zarządzania, jak również parku maszynowego Wilk Elektronik. Znaczącej modernizacji ulegnie obszar magazynu, gdzie zaplanowany został magazyn wysokiego składowania z wózkiem systemowym oraz antresolą kompletacyjną. W obszarze produkcji zaś modernizacja dotyczyć będzie wdrożenia automatyzacji procesów celem zapewnienia jeszcze wyższej jakości i wydajności produkcji pamięci konsumenckich i przemysłowych. Wraz z rozbudową Wilk Elektronik już dziś zaplanował zwiększenie zatrudnienia w każdym z obszarów firmy.